Úvodní stránka Novinky Divadelní vlak Kredenc vyjíždí z Lovosic do Libčevsi po trati AŽD Praha!

Divadelní vlak Kredenc vyjíždí z Lovosic do Libčevsi po trati AŽD Praha!

15.8. 2017

Rozmarná pocta Českému středohoří pro celou rodinu. Krajina a historie vnímaná všemi smysly. Žádné velké mudrování, jen sny, báchorky, nesmysly a dobrodružství.

Divadelní projekt Kredenc odstartuje 16. srpna, poté divadelní vlak pojede téměř denně až do 2. září. Diváci se mohou těšit na činohru, obří loutky, tanečnice, akrobaty či kejklíře. Ve středu 28. června zahajuje předprodej vstupenek na internetových stránkách projektu www.kredenc.net. Vzhledem k omezené kapacitě vlaku se připravují hned tři premiéry (16., 17. a 18. srpna) a každá z nich bude specifická. Reprízy budou následovat od 24. srpna do 2. září. Divadelní vlak bude projíždět krajinou Českého středohoří, a to téměř každý den v 19 h z Lovosického hlavního vlakového nádraží.Ve zrenovovaném motoráčku řady 831 slangově přezdívaném Kredenc se mohou diváci projet z Lovosic do čtyřicet kilometrů vzdálené Libčevsi. „Zatímco ve vlaku budou herci vyprávět příběhy, za okny budou probíhat malé divadelní akce nebo jen poběží krajina jako hlavní hrdina vyprávění“ říká režisér Filip Nuckolls.První dějství ve vlaku bude uvolněné a humorné.

V Libčevsi je rybník a zřícenina zámku u kterých se diváci zdrží až do západu slunce. Načež cesta zpět bude plná ohně, tmy a hororové atmosféry. Tématem zpáteční cesty bude balada Lenora G. A. Bürgera, která byla předlohou Erbenově Svatební košili.Během cesty si bude možné koupit malé občerstvení z lokálních sadů a vinic například z vyhlášeného žernoseckého Rodinného vinařství Mikulenkovi nebo ze Zámeckých sadů Chrámce. 

Herecké obsazení projektu se skládá z Anity Krausové, Jana Řezníčka, Zbyška Humpolce , Martina Tlapáka a Filipa Nuckollse, který rovněž napsal scénář a inscenaci bude režírovat.

Vstupné pro dospělé se pohybuje od 380Kč do 1000Kč korun v závislosti na termínu. Děti do patnácti let mají 50% slevu. Představení je přístupné od 8 let. Více informací o projektu a předprodeji vstupenek naleznete na webu www.kredenc.net

Více informací zde: https://www.azd.cz/home/neprehlednete/divadelni-vlak-kredenc-vyjizdi-z-lovosic-do-libcevsi-po-trati-azd-praha.html

                                                    


Záznam byl upraven!

Takhle by to nešlo!